Online EDI Generator ‑ forum

© OK2PIN 2014 ‑ 2022, verze 1.3

Version 1.3 tested on Mozilla Firefox 84, Chromium 87, Vivaldi 3.5 and Brave 87.

Základní informace (Basic information / feature desciption): INFO

Pokud máte jakékoli komentáře, náměty a připomínky k Online EDI Generatoru, budu rád, když se o ně podělíte. V případě problémů nezapoměňte uvézt použitý operační systém a prohlížeč (příklad: Win XP a Firefox 26).

Any comments / proposals are welcome!

Jméno, značka (Name, call sign): 
Komentář (Comment):
24.8.2020 13:51sa0can
hi,

would it be possible to load a cabrillo file or adif and covert it directly on your website which generate EDI logs?
I use a lot FT8 during contest and WSJT-X creates adif or cabrillo file. Now I have to manually entry all QSO in your website (thank you very much for it), but it would be nice to be able to upload adif only in the section with QSOs. Maybe best option would be to create the header of EDI file as it is now on website, but then upload the adif for the contest and eventually combine with some manualk entry as well (e.g I can upload the adif from WSJT-X and then log a few CW or SSB contacts manually). I think you can even charge for this feature if you make it :-) Have a nice day

Zbyněk OK2PIN: Hello, seems you are looking for ADIF -> EDI convertor. There is existing solution: https://www.npmjs.com/package/hamlog
12.6.2020 13:48Honza, OK9ATD
Ahoj, deník používám skoro ke všem VHF a UHF závodům. Vyjma těch co mají nějaká jiná pravidla pro počítání bodů za spojení. Deník EDI online je vynikající aplikace a děkuji za ní. Hezký den přeji, Honza - OK9ATD. 73

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Honzo, díky za pochvalu. Co se týká závodů s jiným bodováním než v kilometrech, v drtivé většině to funguje tak, že pošleš klasický EDI v kilometrech a vyhodnocovatel si to sám přepočítá na svoje bodování, započítá násobiče apod. (např. VKV-PA, nebo třeba Nordic Activity).
8.4.2020 22:25Alexander R1BAN
We are having short contests with 15-minute tours and call signs are often repeated in report. EDI generator fails to generate report and supposes it is a mistake and I should type "ERROR" instead of call signal.

I see now edi.js file was modified on 03 Dec 2019 and it fails to generate EDI. In October it was no problem.

Zbyněk OK2PIN: Hello Alexander, if you want to enter repeatably the same callsign into one EDI file, tick the Ignore dupes off. Entered calls will get backlighted yellow as an warning but you are able to generate such EDI file.
18.3.2020 18:28Jirka OK1JDJ
Ahoj
Napíší deník pomocí online EDI generátoru a dám "vygeneruj EDI". Kde deník najdu ?

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Jirko, místo uložení vygenerovaného EDI souboru záleží pouze na nastavení tvého prohlížeče. Může to být na plochu, do adresáře Download, apod.
14.2.2020 21:46OZ6OM
May I suggest,
Allow signal reports as e.g. +04 or -19 ! - there are contest allowing these reports.
Futher please let serial no. be an OPTION not a demand again not all contests do use serial numbers.
73 de OZ6OM

Zbyněk OK2PIN: Hello, reports as dB are accepted. This was discussed and agreed with organizer's group of the SM Nordic Activity Contest:
[-][1-9] or [-][1-9][0-9], e.g. -5 or -27
If you feel this is not sufficient, let me know, I can update. Simply try - unaccepted values are highlighted red when the field is left.

If you tick off the Default number "000" check box, the number is automatically filled in with 000 and skipped to the locator field. An efficient way for contests without serial numbers.
19.1.2020 12:28OK9ATD
Ahoj, vynikající pomocník. Pro mne super, neb jiné deníky které je nutno instalovat jsou velmi, velmi složité. Děkuji a přeji hezký den, Honza - OK9ATD. 73
21.10.2019 14:06Miloš OK1FPR
Ahoj ještě jednou.
Zjistil jsem, jak mi píšeš,
že počet bodů i násobiče se vypočítají
automaticky po nahrání vašeho EDI
souboru na stránkách OK1KPA.
Takže moji předchozí prosbu považuji
za vyřízenou.
Omlouvám se, ale zatím jsem na stránkách
OK1KPA deník neposílal, takže jsem to nevěděl.
Děkuji ještě jednou za odpověď.

S pozdravem Miloš
21.10.2019 13:35Miloš OK1FPR
Ahoj Zbyňku
Já bych potřeboval, aby EDI generátor
provedl ten výpočet z pásma čtverců.
Abych mohl tyto hodnoty pak zadat do
stránky vyhodnocovatele OK1KPA.
Tam musím zadat počet násobičů a
taky bych potřeboval počet bodů v jednotlivých
spojeních, abych si mohl vše zkontrolovat.
Bylo by to fajn, kdybych mohl zadat spojení
z PA se zpožděním v vašem EDI generátoru.
Děkuji předem za pomoc s tímto požadavkem.

S pozdravem Miloš
20.10.2019 17:55Miloš OK1FPR
Dobrý den
Obracím se na vás s prosbou.
Nemohli byste vytvořit i EDI generátor pro
provozní aktiv?
Děkuji vám předem za odpověď.

S pozdravem Miloš

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Miloši, úplně nerozumím tomuto požadavku. V čem by se měl lišit od existujícího řešení? EDI soubor zde vygenerovaný lze bez problémů nahrát do vyhodnocovacícho systému VKVPA. Počet násobičů lze vidět v položce CWWLs. Je pravda, že VKVPA se z historických důvodů dodnes počítá v bodech a násobičích, ale to už automaticky přepočítá vyhodnocovatel.
27.9.2019 8:46Lasse SM0KAK
Hi Zbyněk
Thanks so much for creating the Online EDI Generator. I really like it. I use it for NAC Micro, but don´t manage to get the band multiplier to work. The multiplier is set to 1, even though I have checked the "NAC" box and selected the band. Do I need to do something more?
I use OS Win10 and browser Edge.
73 de Lasse SM0KAK

Zbyněk OK2PIN: Hello Lasse, ticking NAC checkbox is all what you need. Then, NAC 500 km multiplier is calculated into EDI file. Give it one more chance. If there is still issue, please send me email to ok2pin@post.cz and attach your generated EDI file. I will take a look.
<< NovějšíStarší >>