Online EDI Generator - forum

© OK2PIN 2014 - 2020, verze 1.2

Version 0.9 tested on Mozilla Firefox 56, Google Chrome 31 and Internet Explorer 11.

Základní informace (Basic information / feature desciption): INFO

Pokud máte jakékoli komentáře, náměty a připomínky k Online EDI Generatoru, budu rád, když se o ně podělíte. V případě problémů nezapoměňte uvézt použitý operační systém a prohlížeč (příklad: Win XP a Firefox 26).

Any comments / proposals are welcome!

Jméno, značka (Name, call sign): 
Komentář (Comment):
21.10.2019 13:35Miloš OK1FPR
Ahoj Zbyňku
Já bych potřeboval, aby EDI generátor
provedl ten výpočet z pásma čtverců.
Abych mohl tyto hodnoty pak zadat do
stránky vyhodnocovatele OK1KPA.
Tam musím zadat počet násobičů a
taky bych potřeboval počet bodů v jednotlivých
spojeních, abych si mohl vše zkontrolovat.
Bylo by to fajn, kdybych mohl zadat spojení
z PA se zpožděním v vašem EDI generátoru.
Děkuji předem za pomoc s tímto požadavkem.

S pozdravem Miloš
20.10.2019 17:55Miloš OK1FPR
Dobrý den
Obracím se na vás s prosbou.
Nemohli byste vytvořit i EDI generátor pro
provozní aktiv?
Děkuji vám předem za odpověď.

S pozdravem Miloš

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Miloši, úplně nerozumím tomuto požadavku. V čem by se měl lišit od existujícího řešení? EDI soubor zde vygenerovaný lze bez problémů nahrát do vyhodnocovacícho systému VKVPA. Počet násobičů lze vidět v položce CWWLs. Je pravda, že VKVPA se z historických důvodů dodnes počítá v bodech a násobičích, ale to už automaticky přepočítá vyhodnocovatel.
27.9.2019 8:46Lasse SM0KAK
Hi Zbyněk
Thanks so much for creating the Online EDI Generator. I really like it. I use it for NAC Micro, but don´t manage to get the band multiplier to work. The multiplier is set to 1, even though I have checked the "NAC" box and selected the band. Do I need to do something more?
I use OS Win10 and browser Edge.
73 de Lasse SM0KAK

Zbyněk OK2PIN: Hello Lasse, ticking NAC checkbox is all what you need. Then, NAC 500 km multiplier is calculated into EDI file. Give it one more chance. If there is still issue, please send me email to ok2pin@post.cz and attach your generated EDI file. I will take a look.
16.9.2019 23:15OZ1DKE
Hi OM.

Please correct a mistake I made in proff-reading the danish translation I made.
"Potnummer" should be "Postnummer"

Vy 73 de OZ1DKE, Jan.

Zbyněk OK2PIN: Hello Jan, typo corrected. Thanks for notification.
13.9.2019 20:01Tom OK2PWY
Ahoj pokusil jsemse napsat log z vhf contstu, nikde jsem se nedočetl, že je omezený počet qso co do toho jdou napsat po dvou hodinách práce se mi začátek deníku přemazal, netuším proč....škoda, škoda

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Tome, o omezení jsem psal už při spouštění toho nástroje v roce 2014: http://www.ok2kjt.net. Není to omezení samotného nástroje, ale použitého prohlížeče, konkrétně paměti vyhražené pro koláčky (cookies). Cílovou skupinou jsou deníky s málo QSO, ale je vyzkoušeno i 100 QSO a funguje. Pro velké deníky z VHF závodu paměť prohlížeče (typicky 4 kB) prostě nestačí.
5.8.2019 11:09Pavel OK1JFP
Ahoj Zbyňku,
díky za tento pro mne užitečný program. Note book nevlastním a zápisy spojení na kopci píšu ručně roky do papíru. Doma je pak přepisuji do tohoto programu.
Pro mne má však jednu velkou nevýhodu. Musím všechna spojení napsat najednou a ihned vygenerovat. Přerušit přepisování nelze bez toho, že vše ztratím a musím začít znovu! Nedaří se mi rozepsaný deník někam uložit a později pokračovat. Je to nějak možné?
Chápu, že byl vytvořen pro MW závody kde těch spojení nebývá mnoho. Tam se hodí velmi dobře. Hodí se i pro mne coby generaci které v době PC ujel vlak a která roky psala do tehdy SAZARMem vytištěných deníků. To již nyní samozřejmě nejde.
73! Pavel ok1jfp@volny.cz

Zbyněk OK2PIN: Ahoj Pavle, původní koncept je zapsat pár QSO, vygenerovat EDI a konec. Byla by možná úprava, která obnoví poslední stav cookies (tedy hlavičky i QSO), ale pouze na počítači, na kterém se to tvořilo. Musím to vyzkoušet a promyslet, jak to uživatelsky zpřístupnit. Momentálně řeším požadavek z SM ohledně digi QSO.
28.5.2019 22:12lz2hq
It's not a good, after you have entered 100 Qso and tries to generate a log, to have red light bar data. Pleas dont lock data to contest calendar!

Zbyněk OK2PIN: Hello, I am not sure what exactly you mean. Please provide details.
11.5.2019 10:52Bohumír Klíma, ok2tke
Pohodový den ,pozdravuji a sděluji ,že se vše zdařilo a výsledky jsem odeslal.
Děkuji za pochopení.
Mirek ok2tke
10.5.2019 16:50Bohumír Klíma, ok2tke
Pohodový den, nějak se nezadařilo vygenerovat výsledky 2 subregionálu 2019. Zkoušel jsem dosti dlouho ,ale nebylo to úspěšné. Nevím,kde jsem udělal chybu. Vypsal jsem pouze 81 spojení. Název na konci je stále txt a nelze vygenerovat (ok2tke 145.edi).
Děkuji za poučení při vyplňování.
28.2.2019 21:11Lasse SM0KAK
Refuses to create EDI file :-(
I use Win7 and Internet Explorer 11

It would be good to be able to create a log for more than one band.

Zbyněk OK2PIN: Hello Lasse, this is client-based system, all calculations are made in your browser. So, it depends on browser setup, addons, etc. The simpliest way is to try another browser like Firefox, Chrome and get a log including 1 QSO generated to see if it works.

Each EDI file is dedicated to one band. For another band, just open the form in new tab/window, select another band and fill in QSOs. The header will be pre-filled to save your time and effort.
<< NovějšíStarší >>